Рушник у подарунок – погана прикмета чи ні?

Рушник – на перший погляд звичайний предмет, який ми використовуємо щодня. Але виявляється, що в народних повір’ях рушнику приписується особливе значення. Зокрема, стверджується, що рушник дарувати не можна.

Чому не можна мити голову по п’ятницях: розбираємося в народній прикметі

Багато хто з нас чув від бабусь і прабабусь народну прикмету про те, що в п’ятницю не можна мити голову. Але звідки взялося це повір’я і чи є в ньому раціональне зерно? Давайте розберемося.

Великдень мертвих: що це за “свято” і коли його відзначали українці

Навський Великдень, відомий також як Великдень Мертвих, являє собою стародавнє слов’янське свято, яке відзначають у четвер після Великодня. Це свято присвячене поминанню предків і пов’язане з різними ритуалами і заборонами. Цього дня люди відвідували могили своїх предків, приносили їм їжу і згадували їх добрим словом.

Езотерика і творча реалізація: у чому зв’язок?

Чи може езотерика стати ключем до розкриття творчого потенціалу? Як практики духовного розвитку впливають на самореалізацію людини? Давайте розберемося, який зв’язок існує між цими, здавалося б, далекими одна від одної сферами.

Великодні прикмети – давня традиція чи забобон?

Прикмети – одна з найдавніших форм осмислення людиною навколишнього світу. У далекому минулому люди, не маючи наукових знань, намагалися пояснити природні явища та знайти способи взаємодії з могутніми силами природи. Так зароджувалися прикмети – своєрідний кодекс правил і застережень, що передавався з покоління в покоління.

Як відзначають Великдень в Україні: головні пасхальні традиції та заборони

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому Великдень в Україні відзначають з такою пишністю та урочистістю? Це свято, що переплітає в собі глибокий релігійний зміст, містичність та багатовікові традиції, є одним із найважливіших в українському календарі. Але що саме робить його таким особливим для мільйонів українців?